تصویر هاستینگ
دیتاسنتر هتزنر آلمان

معرفی دیتاسنتر هتزنر آلمان

دیتاسنتر ، نامی که با شنیدن آن ساختمان های بزرگ ، ژنراتور های پر سر و صدا و UPS های غول پیکربا ارتباطات گیگابیتی فیبر نوری برای ما تداعی میشود. دیتاسنتر محل قرارگیری سرورهایی خواهد بود که در قالب اجاره سرور اختصاصی و یا Colocation سخت افزار ، میزبان اطلاعات شما با حداکثر سرعت و امنیت خواهد بود ، از آنجایی که دیتاسنترها نقطه ثقل و یا پیش نیاز بسیاری از سرویس های میزبانی وب هستند باید بهترین‍ها را انتخاب نمود.
شاید دیتاسنتر هتزنر Hetzner آلمان نیازی به معرفی نداشته باشد و تقریبا تمام همکاران و حتی وب مستران سابقه کار مستقیم یا غیر مستقیم با این دیتاسنتر آلمانی را داشته باشند . دیتاسنتر هتزنر آلمان از نظر کیفیت پورت و شبکه در سطح بسیار بالایی قرار دارد و پینگ قابل قبولی نیز نسبت به ایران دارد . کیفیت خوب و قابل قبول سرور های هتزنر در کنار قیمت بسیار ارزان و مناسب آن سبب شده مشتریان ایرانی بسیاری از این دیتاسنتر خرید کنند دیتاسنتر هتزنر آلمان از نظر کیفیت پورت و شبکه در سطح بسیار بالایی قرار دارد. معماری شبکه هتزنر و مسیر ارتباطی اینترنت ایران به این دیتاسنتر باعث شده تا سرعت ارتباط و پینگ تایم کاربران ایرانی نسبت به هتزنر از بسیاری از دیتاسنترهای دیگر بهتر باشد. ارتباطات اینترنتی با حداکثر ثبات و نرخ ارائه خدمات مناسب، دو مولفه مهم در انتخاب سرورهای اختصاصی هتزنر می باشد.ترکیبی از تکنولوژی پایدار، هزینه سرویس جذاب و انعطاف پذیر شرکت هتزنر آلمان را در دو سطح ملی (آلمان) و بین الملل مطرح کرده است و باعث شده مشتریان ایرانی بسیاری از این دیتاسنتر استفاده کنند.

تاریخچه دیتاسنتر هتزنر:

“Hetzner Online GmbH” فعالیت خود را در سال ۱۹۹۷ در آلمان و تحت نام Hetzner Online Services”” آغاز کرد. بین سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ شرکت “هتزنر آنلاین” در آلمان تحت شرایط حقوقی AG (“Aktiengesellschaft”)  فعالیت کرد. در سال ۲۰۱۵، وضعیت قانونی خود را به شرکت GmbH تغییر داد. این شرکت به نام بنیان گذار آن یعنی مارتین هتزنر، نامگذاری شده است. “هتزنر آنلاین” دارای سه پارک مرکز داده در “نورنبرگ” و “فالکن اشتاین “در آلمان و “هلسینکی” در فنلاند می باشد. علاوه بر این، شرکت “هتزنر آنلاین” در پروژه “Cinia C-Lion” سرمایه گذاری کرده است که هلسینکی و روستوک را به آلمان توسط کابل فیبر نوری زیر دریایی ۱۱۰۰ کیلومتر متصل می کند. این کابل ارتباطی با سرعت بالا، دیتاسنتر هتزنر در آلمان و دیتاسنتر در حال ساخت در فنلاند را به هم مرتبط می سازد.در سال ۲۰۱۷، “هتزنر آنلاین” جشن ۲۰ سالگی خود را با یک رویداد چند روزه در پارک مرکز داده خود در فالکن اشتاین، برگزار کرد. دفتر مرکزی دیتاسنتر “هتزنر آنلاین” در شهر ” گونتس هاوزن” آلمان واقع شده است. این شرکت شریکی در آفریقای جنوبی دارد که با نام Hetzner South Africa (Pty.) Ltd فعالیت کرده و دیتاسنتر آن در شهرهای “Midrand” و “کیپ تاون” آفریقای جنوبی قرار دارند.

معرفی خدمات هتزنر:

خدمات این شرکت شامل موارد ذیل می‌باشد:
 • خدمات میزبانی وب( Hosting ):میزبانی سایت‌های اینترنتی به صورت جداگانه شامل یک پنل برای انجام تنظیمات هاست و تنظیمات نرم‌افزارهای میزبانی از جمله مزایای شرکت هتزنر به شمار می‌رود.
 • خدمات سرور اختصاصی( Dedicated Server ): خدمات سرور اختصاصی از دیگر سرویس هایی میباشد که هتزنر برای مشتریان خود ارایه نموده و رَهام تکنولوژی نیز به عنوان نماینده این دیتاسنتر، آن را برای ارایه به کاربران ایران  و با سرورهای اختصاصی PX، Haswell و Skylake فراهم دیده است..یکی از مهمترین ویژگی های سرورهای اختصاصی میزان ترانسفر ماهیانه “نا محدود” است.سرویس های این بخش برای هرگونه فعالیت (بدون محدودیت) بصورت اختصاصی با استفاده از منابع کامل سخت افزاری و نرم افزاری مناسب می باشد. با استفاده از تجهیرات Cisco/Juniper و بکارگیری سخت‌افزارهای Desktop / Server ضمن ارائه قیمتهای بسیار مناسب نسبت به دیگر دیتاسنترها گزینه مناسبی برای سرورهای VPS Node ، میزبانی وب‌سایت‌ها و یا راه‌اندازی سرور دانلود می باشد. این دیتاسنتر همچنین دارای استاندراد های ISO 27001، ECO Award و Reader’s choice نیز می باشد.یکی از نکاتی که همیشه باعث جذاب بودن سرویس های هتزنر می شود، ارایه بروز ترین تکنولوژی ها در سخت افزارهای سرور است. هتزنر از اولین دیتاسنتر هایی بود که ارایه سرور با هارد های پرسرعت SSD را آغاز نمود و باعث شد، کاربران کیفیت کاملا متفاوتی را با هزینه ای مناسب تجربه کنند. به همین دلیل رَهام تکنولوژی نیز  دیتاسنتر هتزنر را برای میزبانی سرورهای هاست آلمان خود انتخاب کرده و سعی نموده تا امکانات و ویژگی های این دیتاسنتر را برای کاربران ایرانی نیز ارایه نماید.
 • خدمات سرور مجازی( VServer ):سرورهای مجازی VServer شیوه‌ای از میزبانی است که منابع یک سخت‌افزار در سطح هسته‌ی سیستم‌عامل بین چند کاربر تقسیم می‌شوند. هر کاربر بدون اینکه مشکلی برای سایر کاربران سخت‌افزار ایجاد کند، می‌تواند از منابع تخصیص داده به خود برای میزبانی وب استفاده کند. سرورهای مجازی نسبت به سرورهای اختصاصی هزینه‌ی کمتر و محدودیت‌های بیشتری دارند.
 • خدمات میزبانی سرور( Colocation ): امکان میزبانی سخت‌افزار مشتریان در مراکز داده‌ی هتزنر موجود است. شرکت‌های هاستینگ با توجه به امکانات قدرتمند شبکه‌ای این شرکت، همچنین پایداری انرژی و امنیتی لازم می‌توانند با خیال آسوده سخت‌افزارهای مورد نظر خود را در فضایی که از این شرکت اجاره می‌کنند، نگهداری کنند و سایر تنظیمات و تغییرات لازم و دلخواه خود را روی این سخت‌افزارها به انجام برسانند.
 • خدمات ثبت دامنههتزنر آنلاین دارای مجوز ثبت نام دامنه سازگار با ICANN می باشد که توسط آن به ثبت دامنه های .com  ،  .net  و .org و سایر پسوندها اقدام می کند. این شرکت همچنین دارای مجوز ثبت دامنه های .de و .at  نیز می باشد.

قوانین دیتاسنتر هتزنر

هتزنر آنلاین Hetzner Online از قوانین دولت فدرال آلمان پیروی می کند. نسبت به نشر محتوی بدون رعایت حق مولف یا کپی رایت، پورنو گرافی و یا آن دسته از اقلامی که توسط قانون غیر مجاز تشخیص داده شده حساس است و دسترسی به سرور مشترک را در صورت عدم رعایت مسدود می کند. همچنین دیتاسنتر هتزنر به ارسال ایمیل های مزاحم و اسپم بسیار حساس است و سخت گیری هایی را انجام می دهد.

هتزنر آلمان, دوست دار محیط زیست

در دیتاسنتر هتزنر از تکنولوژی سبز و سرورهای قابل بازیافت که به طبیعت آسیبی نرسانده و گازهای کلخانه ای در حد بسیار کمی تولید می کنند استفاده شده است. همچنین هتزنر در سال ۲۰۱۱ جایزه بهترین دیتاسنتر دوستدار محیط سبز را از وزارت اقتصاد و فناوری دولت فدرال آلمان دریافت کرده است.

خدمات خیریه دیتاسنتر هتزنر:

“شرکت هتزنر آنلاین” حامی انواع سازمان های خیریه انسانی و آموزشی است. فعالیت های حمایتی این شرکت در گذشته شامل شرکت در فعالیت خیریه مسکن سازی برای بشریت در آلمان و اجرایی کردن آن در آفریقای جنوبی می باشد. در سال ۲۰۱۰، شرکت “هتزنر آنلاین” کارمزد دریافتی حاصل از نصب سرویس ها و سفارشات جدید را در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ به پروژه ساختن جوانان ۲۰۱۰ اهدا کرد. در سال ۲۰۱۲ بازیگر معروف “الکساندرا نادلل”، تحت فعالیت های خیریه مسکن سازی برای بشریت، برای کمک بیشتر به پروژه های “هتزنر آنلاین” به موزامبیک و آفریقای جنوبی سفر کرد. این شرکت در سال ۲۰۱۲ جایزۀ همکاری در ساخت مسکن برای بشریت را دریافت کرد. علاوه بر این “Hetzner Online” از چندین سازمان غیر انتفاعی واقع در اطراف پارک های مرکز داده خود حمایت کرده است.

جوایز دیتاسنتر هتزنر

شرکت هتزنر آنلاین جوایز بسیاری را از سال ۱۹۹۷ به خود اختصاص داده است. از مهمترین جوایز رسمی اخذ شده توسط هتزنر آنلاین می توان به Reader’s Choice Hosting Awards again, “Ruban d’Honneur” distinction, National German Champion, Technology Fast 50 Award, Brand of the Year, Technology Winner, Carrier & Provider 2015, International Datacentre Awards 2013, Bayerns best 50, GreenIT Best Practice Award 2011, ECO Award اشاره کرد.

قابلیت های شاخص دیتاسنتر هتزنر

  • اعطای دسترسی فول سرور به کاربر
  • ارائه IPv4 و IPv6
  • امکان دسترسی به Reset , Rebuild , Power ON/OFF بصورت ۲۴ ساعته
  • مجهز به سیستم نجات از طریق شبکه
  • امکان دسترسی VNC
  • امکان نصب با Image
 • گزارش کامل ترافیک
 • اعطای RDNS اختصاصی به هر سرور و امکان تغییر یا مدیریت آن
 • پشتیبانی ایمیل و تلفنی رایگان
 • پهنای باند شبکه با آپلینک ورودی ۱٫۳ ترابیت ( حدود دو برابر کل ظرفیت پهنای باند اینترنت ایران! )
 • تضمین آپتایم شبکه ۹۹ درصد
 • محافظت از حملات DDOS
 • امکان سفارش لایسنس سی پنل ، پلسک و ویندوز از طریق دیتاسنتر
بدون شک شرکت هتزنر آنلاین را می توان یکی از قوی ترین و برترین سرویس دهندگان خدمات دیتاسنتر، رک و سرور اختصاصی در آلمان نام برد.

دیدگاه‌تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *