تصویر هاستینگ
نحوه پارک دامین در سی پنل و دایرکت ادمین

نحوه پارک دامین در سی پنل و دایرکت ادمین

پارک دامین به معنای ارتباط دهی یک دامین (نام دامنه) با یک مسیر فیزیکی در سرورهاستینگ است تا وقتی کاربران آدرس دامنه را وارد می‌کنند، به محتوای مخزنی که انتخاب کرده‌اید، هدایت شوند. در زیر توضیحاتی را برای پارک دامین در دو محیط متداول، یعنی سی پنل (cPanel) و دایرکت ادمین (DirectAdmin) ارائه می‌دهیم:

پارک دامین در سی پنل (cPanel):

۱٫ وارد پنل کنترل سی پنل شوید. ۲٫ در بخش “Domains” (دامنه‌ها) روی گزینه “Addon Domains” (دامنه‌های افزودنی) کلیک کنید. ۳٫ در صفحه‌ای که باز می‌شود، اطلاعات دامنه‌ی جدیدی که می‌خواهید پارک کنید را وارد کنید. این اطلاعات شامل نام دامنه، زیردامنه، مسیر فیزیکی، و دیگر تنظیمات است. ۴٫ بر روی دکمه “Add Domain” (اضافه کردن دامنه) کلیک کنید. ۵٫ دامنه شما با موفقیت پارک می‌شود و اکنون وقتی کاربران این دامنه را وارد می‌کنند، به مسیر فیزیکی انتخابی هدایت می‌شوند.

پارک دامین در دایرکت ادمین (DirectAdmin):

۱٫ وارد پنل کنترل دایرکت ادمین شوید. ۲٫ در بخش “Account Manager” (مدیریت حساب)، روی گزینه “Domain Setup” (تنظیم دامنه) کلیک کنید. ۳٫ در صفحه‌ی جدید، روی گزینه “Add Another Domain” (اضافه کردن دامنه دیگر) کلیک کنید. ۴٫ اطلاعات دامنه‌ی جدیدی که می‌خواهید پارک کنید را وارد کنید، این اطلاعات شامل نام دامنه و مسیر فیزیکی است. ۵٫ بر روی دکمه “Add Domain” (اضافه کردن دامنه) کلیک کنید. ۶٫ دامنه شما با موفقیت پارک می‌شود و اکنون وقتی کاربران این دامنه را وارد می‌کنند، به مسیر فیزیکی انتخابی هدایت می‌شوند. به یاد داشته باشید که پس از پارک دامنه، ممکن است برای تغییرات DNS کمی زمان نیاز باشد تا به طور کامل اعمال شوند و وب‌سایت به درستی بارگذاری شود.

دیدگاه‌تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *