سرور ابری چیست؟

سرور مجازی ابری ایران (Cloud Server)، یک بخش اشتراکی از سرور می باشد که برای استفاده مشتریان (از طریق یک محیط مجازی) اختصاص داده می شود و کنترل آن می تواند توسط ارائه دهنده سرویس یا شخص دیگری انجام پذیرد.معمولا در سرورهای فیزیکی که این تکنولوژی پیاده سازی می شد، سرویس ها و سایت های دیگری هم موجود می باشند و تعداد زیادی افراد دیگر از همان رایانش و منابع ذخیره و سرور، در محیط مجازی مختص خود استفاده می کنند؛ اما با این حال هر سرویس، اپلیکیشن و وبسایت منطقه خاص خود را دارد و به هیچ وجه با یکدیگر تداخل ندارند.

بسته موردنظر را انتخاب کنید

تعرفه بسته‌های سرور مجازی بر اساس پهنای باند

بسته A
بسته B
بسته C
بسته D
بسته E
بسته F
بسته G
بسته H
بسته I
بسته J
 • پردازنده

 • پهنای باند

 • سیستم عامل

 • رم

 • هزینه راه اندازی

 • زمان تحویل

 • فضای دیسک

 • تعداد IP

 • پشتیبان گیری

افزودن و کاستن هارد SSD و HDD به پلن ها با تعرفه زیر امکان پذیر میباشد:

 • هارد 1ترابایت 800,000 تومان 
 • هارد 2ترابایت 1,650,000 تومان 
 • هارد 4ترابایت 2,140,000 تومان 
 • هارد 6ترابایت 2,888,000 تومان  
 • هارد 8ترابایت 3,800,000 تومان  
 • هارد 1/2ترابایت 4,120,000 تومان  
 • هارد120 گیگ اس اس دی 1,650,000 تومان  
 • هارد512 گیگ اس اس دی 4,120,000 تومان 

افزودن و کاستن رم به پلن ها با تعرفه زیر امکان پذیر میباشد:

 • رم 8 گیگابایت 1,155,000 تومان
 • رم 16 گیگابایت 1,980,000 تومان 

مقدار ترافیک محاسبه شده مجموع دانلود و آپلود می باشد.
در صورت رعایت نسبت دانلود به آپلود ۱/۱۰ ترافیک استفاده شده رایگان بوده و در صورت عدم رعایت این موضوع ، هزینه هر ترابایت 200 هزار تومان می باشد.

تهیه آیپی در سابنت های /29 /28 /27 /26 /25 امکانپزیر میباشد. تهیه رنج های پرتعداد علاوه بر هزینه معمول مشمول حد نصاب تولید ترافیک مرتبط با پراف تولیدی سرویس میباشد.
هزینه هر آیپی 27.000 تومان ماهانه میباشد.
لازم به ذکر است که از هر رنج آدرس آیپی اول, آدرس آیپی دوم و یک آیپی به عنوان گیتوی سمت پرشین تک اشغال میشود.
به طور مثال از یک سابنت /29 که دارای 8 آدرس آیپی میباشد فقط 5 آیپی قابل استفاده سمت مشترک میباشد.

پلان های سرور اختصاصی همگی دارای یک پورت مجزا Out-of-band (iLO یا IPMI) داشته که با شبکه مجزا در موارد قطعی در دسترس خواهد بود. این سرویس یک عدد از آیپی های مشترکین را اشغال میکند.

هزینه پورت 1Gbps اضافه 150.000 تومان و پورت آپلینک فیبر نوری 10Gbps برابر 500.000 تومان میباشد. ارتباط فیبر از نوع SFP+ میباشد.

خرید سرور مجازی ابری

سرور مجازی ابری در پرشین تک یکی از سرورهای فوق العاده و سرعت بالا، مجهز به بروزترین و پیشرفته ترین تکنولوژی های مجازی سازی است که در بستر پروتکل های امنیتی بسیار قوی راه اندازی شده است.باخیال راحت شما می توانید به خرید سرور مجازی ابری که هم در ایران و هم در آلمان را ارائه میدهیم بپردازید.

یک ویژگی بسیار عالی در خرید سرور مجازی ابری پرشین تک در این است که برای هر نوع سلیقه ای یک پلن قرار داده ایم که بتوانید بسته به نیاز خود یکی از پلن های مورد نیاز خود را انتخاب و خرید کنید.

قیمت سرور مجازی ابری

قیمت سرور مجازی ابری پرشین تک با توجه به امکانات و سرعت بالایی که دارم مناسب است و بهترین قیمت بین تمامی هاستینگ های موجود را ارائه می دهد.

زیر ساخت سرور ابری ایران

زیر ساخت ابری یا “Cloud Infrastructure” شامل مجموعه ای از سرویس ها، سرورها، شبکه ها، ذخیره سازی داده و نرم افزارهای مدیریتی است که برای ارائه خدمات ابری به مشتریان استفاده می شود. این زیرساخت ها برای پشتیبانی از محیط های مجازی سازی و میزبانی سرویس های ابری و انتقال داده ها در سطح بزرگ، طراحی شده اند.

زیر ساخت ابری شامل مجموعه ای از قطعات سخت افزاری (مانند سرورها، شبکه ها، ذخیره سازی داده و…) و نرم افزارهای مدیریتی (مانند سیستم های مدیریت داده ها، سیستم های مانیتورینگ، سیستم های مدیریت دسترسی و…) است که توسط ارائه دهندگان خدمات ابری برای ارائه خدمات مبتنی بر ابر مورد استفاده قرار می گیرد. این زیرساخت ها به صورت مجازی سازی شده و در ابر فضاهایی مانند AWS، Azure، Google Cloud و… ارائه می شوند.

زیر ساخت ابری هایو برای این تنظیم شده است که اگر بخوایم سرور ابری ایران را بصورت ساعتی یا روزانه در دسترس داشته باشیم می توانید تهیه کنید.شرکت پرشین تک با فراهم کردن زیر ساخت ابری هایو یک قدم پیش رو برای ارائه خدمات بهتر و راحتتر کاربران ایجاد کرده است.

مشخصات سرور مجازی آلمان

سرور مجازی آلمان یک خدمات میزبانی ابری است که توسط شرکت‌های میزبانی وب در دسترس قرار می‌گیرد. در این نوع سرویس، یک سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی تقسیم می‌شود. هر سرور مجازی دارای منابع مجازی مانند پردازنده، حافظه، فضای ذخیره سازی و پهنای باند است که به طور مستقل از سایر سرورها عمل می‌کند.

یکی از ویژگی‌های سرور مجازی آلمان، موقعیت جغرافیایی آن است. با انتخاب سرور مجازی در آلمان، می‌توانید به مخاطبان آلمانی و منطقه اروپا به صورت بهینه دسترسی داشته باشید. این امر برای سایت‌ها و برنامه‌هایی که هدف آن‌ها کار با مخاطبان آلمانی است، بسیار مفید است.

سرورهای مجازی آلمان نیز امکاناتی مانند امنیت بالا، پشتیبانی 24 ساعته، انعطاف‌پذیری در مقیاس‌پذیری و قابلیت سفارشی‌سازی را ارائه می‌دهند. همچنین، معمولاً این سرویس‌ها از زیرساخت‌های پیشرفته ابری و تکنولوژی‌های مجازی‌سازی استفاده می‌کنند تا کارایی و قابلیت اطمینان بالایی را به کاربران خود ارائه دهند.

با توجه به نیازها و متقاضیان خاص، سرورهای مجازی آلمان می‌توانند با تنظیمات مختلفی ارائه شوند. از جمله مشخصات قابل تنظیم می‌توان به منابع سخت‌افزاری، سیستم عامل، نرم‌افزارهای پیش‌فرض و قابلیت دسترسی اشاره کرد.

با استفاده از سرور مجازی آلمان، می‌توانید وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها، سرویس‌های ابری و دیگر اپلیکیشن‌های خود را در یک محیط امن و پایدار میزبانی کنید و به منابع کافی برای رشد و توسعه پروژه‌هایتان دسترسی داشته باشید.

ویژگی‌های اختصاصی

خدمات سرور مجازی

زیرساخت قدرتمند و تجهیزات بروز و استاندارد

تمامی سرویس های سرور مجازی روی زیرساخت های تمام SSD روی سرور های HP نسل هشت و نه با RAID بندی توسط کنترلر سخت افزاری پیاده سازی شده و از پایدار ترین معماری شبکه بر بستر فیبر و مسیر های ارتباطی چند گانه بهره میبرند.

تکنولوژی روز مجازی سازی

مجازی سازی با هسته لینوکس و هایپروایزور KVM انعطاف پذیری کامل را برای انتقال هر نوع بک آپ از مبدا به زیرساخت های ابری پرشین تک فرآهم مینماید.

پشتیبانی ۷۲۴

تیم پشتیبانی پرشین تک به صورت 24/7 ار طریق تیکت, تماس با کال سنتر, چت آنلاین سایت و ایمیل به مشکلات مشترکین رسیدگی کرده و در ساعات اداری پاسخگوی امور اداری و فروش میباشد.

کنترل پنل اختصاصی

کنترل پنل بومی ویژه مدیریت سرور ها مجازی در پرتال پرشین تک دارای قابلیت های کامل مدیریت سرور مانند نمودار وضعیت منابع سرور, خاموشی ، روشن و ریستارت, قابلیت تغییر آنی سیستم عامل و دسترسی کنسول میباشد.

مانیتورینگ شبانه روزی

دسترسی مخاطبان به سرور های مشترکین به طور مداوم در طی شبانه روز تحت نظارت بوده و در صورت اختلال و قطعی, اختلال توسط ایمیل, پیامک و نوتیفیکیشن به اطلاع مشترکین میرسد.

تغییر پلان و پیکربندی سفارشی آنی

زیرساخت های ابری پرشین تک این امکان را برای مشتریکن سرور های مجازی مهیا میکند که در هر لحظه نسبت به ارتقا ساختار و منابع و پلن به صورت Live اقدام کنند.

سوالات متداول

شما می‌توانید انواع سیستم عامل‌های مجاز از قبیل Ubuntu، CentOS، Fedora و Windows را نصب نمایید. برخی از سیستم عامل‌ها نیاز به تهیه لایسنس جداگانه دارد. جهت کسب اطلاع بیشتر با بخش فروش تماس بگیرید.

در واقع سرور های مجازی درون یک سرور اختصاصی قرار دارند. اما سرور ابری اینطور نیست و سیستم متفاوتی دارد. در واقع سرور ابری، از منابعی استفاده می کند که توسط سرور های فیزیکی توزیع شده است. سرویس ابری درون بیش از یک سرور اختصاصی قرار دارد.

بله، شما برای هر سرویس سرور ابری، یک عدد IP اختصاصی دریافت می‌کنید و به صورت رایگان می‌توانید از پهنای باند برای انتقال داده بین سرورهای ابری خود استفاده کنید. همچنین در صورتیکه چندین سرور مجازی ابری داشته باشید می توانید با آی پی Private آن ها را نیز به هم متصل کنید.

اگر از سرور ابری برای پشتیبانی فضای سایت خود استفاده کنید. به دلیل سطح دسترسی بهتر و سرعت پاسخگویی مناسب‌تر، قطعاً در بحث سئو نیز تأثیر مثبت و چشمگیری خواهد داشت.

بله، می توانید از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. یک کلاینت پشتیبان و همچنین یک ذخیره‌سازی پشتیبان جداگانه و اضافی همیشه در دسترس است.

سرور مجازی ایران برای چه وب سایت هایی مناسب است؟

سرور مجازی ایران یا VPS یکی از سرویس های قدرتمند و پرطرفدار ارائه شده در پرشین تک است. این سرویس برای آن دسته از کاربرانی که وب­سایت آنها دارای بازدیدکنندگان ایرانی است و همچنین نیازمند سرعت بالایی هستند، مناسب است. این سرورها در دیتا­سنترهای قوی پیکربندی شده و منابعی از جمله رم و فضای ذخیره سازی به صورت اختصاصی به تمامی کاربران اختصاص پیدا می‌کند.

با توجه به امنیت داده­ ها، سرور مجازی ایران یا همان VPS برای سازمان ­ها و ادارات دولتی مناسب بوده و امکان نصب هرگونه سیستم عاملی برروی آنها موجود است. شما می­ توانید سرور مجازی ویندوز و یا لینوکس را از مجموعه سرورهای مجازی سرورپارس خریداری نمایید. طبق نظرسنجی­ ها، سرور مجازی VPS در مقابل سرور اشتراکی، انتخاب مناسب­ تری برای استارتاپ ها است.

از ویژگی­ های سرور مجازی ایران ترافیک نامحدود است. البته در صورتی که شرط رعایت نسبت آپلود (فایل به سمت سرور) به دانلود (بیرون از سرور) ۱ به ۱۰ در نظر گرفته شود. اگر نیاز به خرید سرور مجازی ایران دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با واحد فروش در تماس باشید.

سرور ابری ایران به مراکز داده یا ابراست که در کشور ایران قرار دارند و به شرکت‌ها و کاربران امکان می‌دهند تا برنامه‌ها و سرویس‌های خود را در محیط ابری میزبانی کنند. این سرورها در مکان‌های مجهز به زیرساخت‌های مناسب قرار دارند و از امکانات متنوعی مانند قدرت پردازش، حافظه، ذخیره‌سازی و شبکه برخوردار هستند.

سرورهای ابری ایران معمولاً توسط شرکت‌های محلی عرضه می‌شوند و به عنوان جایگزینی برای سرویس‌های ابری خارجی مانند امازون و مایکروسافت عمل می‌کنند. این سرویس‌ها به شرکت‌ها و سازمان‌ها امکان می‌دهند تا برنامه‌ها و داده‌های خود را در داخل کشور نگهداری کنند و به صورت مستقل از ابرهای خارجی عمل کنند.

استفاده از سرورهای ابری ایران می‌تواند برای سازمان‌ها و کسب‌وکارها مزایایی داشته باشد. به عنوان مثال، امکان دسترسی سریع‌تر به سرویس‌ها و داده‌ها درون کشور، حفظ حریم خصوصی و امنیت داده‌ها، پایین بودن تأخیر شبکه و کاهش وابستگی به سرویس‌های خارجی از مزایای استفاده از سرورهای ابری ایران محسوب می‌شوند.

در عین حال، باید توجه داشت که سرورهای ابری ایران نیز به محدودیت‌ها و محدودیت‌هایی ممکن است تحت اثر قرار بگیرند، مانند محدودیت در دسترسی به بعضی سرویس‌ها و تکنولوژی‌ها، قوانین و مقررات محلی مربوط به حریم خصوصی و محدودیت‌هایی در ارتباط با سرعت و پهنای باند اینترنت. قبل از انتخاب سرور ابری ایران، مهم است که شرکت‌ها و کاربران به دقت محدودیت‌ها و مشکلات ممکن را بررسی کرده و از امکانات و قابلیت‌های سرویس مطلع شوند.

گارانتی بازگشت وجه

علاوه بر مشاوره و انتقال سرویس رایگان, تمامی خدمات پرشین تک دارای 30 روز ضمانت بازگشت وجه در صورت عدم رضایت مشترک می باشد.

امنیت حریم خصوصی

رعایت بالاترین استاندارد های امنیت اطلاعات و اعمال سیاست های امنیت سایبری روز جهان همواره مهمترین ارزش پرشین تک در ارایه سرویس می باشد.